Opinie na Google Maps

Pozytywne opinie na Google Maps zwiększają wiarygodność firmy, zachęcając do skorzystania z naszych usług nowych klientów. Rekomendacje to tak naprawdę jeden z najlepszych sposobów promocji działalności.

 

Dlaczego opinie na Google Maps są ważne?

Użytkownik, który chce skorzystać z danej usługi lub nabyć produkt od nieznanej mu firmy, z całą pewnością będzie sugerował się komentarzami klientów. Dużo chętniej wybierane są oferty przedsiębiorstw cieszących się dużą liczbą opinii, nawet jeśli między nimi kryją się te mało pochlebne.

Opinie bogate w konstruktywną krytykę mogą również stanowić dla przedsiębiorcy sugestie, co robi dobrze, a co powinien poprawić w działalności, żeby konsumenci czuli się usatysfakcjonowani. Trzeba pamiętać, że klienci stanowią nieodłączną część biznesu, który będzie rósł dzięki ich zadowoleniu.

Pozyskiwanie opinii to istotny element strategii marketingowej firmy. Daje również korzyści w postaci wyższej pozycji w Google Maps i sprawia, że wizytówka Google staje się bardziej kompletna, bogatsza w informacje o działalności.

opinie-google-maps
google-maps

Jak pozyskiwać opinie?

Najprostszym sposobem jest osobista wiadomość po zrealizowanej transakcji lub wykonanej usłudze. Wystarczy krótka, nienachalna wiadomość z prośbą o ocenę, uargumentowana chęcią ulepszenia działalności sklepu. Aby zachęcić klientów do wystawiania komentarzy, można również zastosować system motywacyjny – drobny, kilkuprocentowy rabat lub darmowa dostawa w zamian za wystawioną opinię.

Warto ustosunkowywać się do wystawionych opinii, szczególnie w przypadku gdy są one negatywne. Istotne, aby nie szukać dla siebie wytłumaczenia, a odpowiedzieć merytorycznie i zaoferować klientowi np. darmową dostawę towaru przy kolejnym zamówieniu. Takie działanie postawi nas w świetle profesjonalnego przedsiębiorcy.

Skorzystaj z naszej usługi!

Świadczymy również usługę zarządzania opiniami w Google Maps. Administrujemy sekcję komentarzy, stale na nie odpowiadając w imieniu Twojej firmy.

Skontaktuj się z nami w celu zapoznania się ze szczegółami!